باربیکیو چیست و انواع آن

باربیکیو چیست و انواع آن

باربیکیو چیست؟

باربیکیو چیست و انواع آن, امروزه باربیکیو یکی از پرطرفدارترین لوازمی است که خانواده ها را برای داشتن یک روز مفرح در محیط باز همراهی می کند.

باربیکیوهای مختلف انگیزه بالایی برای آقایان ایجاد می‌کند تا با طبخ یک غذای کبابی خوش طعم درمحوطه ویلا، در تفریحات خانوادگی و دورهمی های دوستانه با لذت پای آن بایستند و کباب های خوشمزه بپزند.

روش های سنتی پخت کباب روی منقل جدای از سختی و کثیفی ناشی از دوده و خاکستر زیاد پروسه طولانی تری برای آماده سازی غذا دارد اما باربیکیو این مسیر را هموار کرده است.

این کباب پزها امروزه در فضای بیرون خانه و ویلاها به شکل رومیزی، ایستاده، گازی، برقی یا ذغالی تعبیه می شوند. البته با طراحی خاصی می توان از نوع برقی یا گازی باربیکیو در مکان های سرپوشیده نیز استفاده کرد.

باربیکیو اجاقی پایه دار است که با منبع سوخت برق، چوب، گاز یا ذغال کار می کند و نوعی روش پخت و پز بخصوص برای گوشت و کباب هاست، البته کارکرد باربیکیو با گریل کردن متفاوت است چرا که در زمان پخت گوشت ها با باربیکیو زمان پخت طولانی و با دمای پایین است.

در واقع با باربیکیو گوشت را دودی می کنیم، گفتن این نکته ضروری است که باربیکیو برای فضای بیرون منزل طراحی و تعبیه شده چرا که در زمان پخت گوشت دود زیادی فضای اطراف آن را فرا می‌گیرد.
با این مقدمه اگر قصد تهیه باربیکیو دارید می توانید از این مقاله استفاده کنید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب سوال بیشتری داشتید می توانید از همکاران ما در تولیدی تش مشورت بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

باربیکیو چیست و انواع آن

مزایای باربیکیو چیست؟

باربیکیو چیست و انواع آن

اگر قصد پخت و پز کباب، سوسیس و همبرگر با باربیکیو داشته باشید کافیست تکه های گوشت مزه دار شده را روی میله های فلزی که در برابر حرارت آتش است قرار دهید تا در نهایت پس از زمان مناسبی خوشمزه ترین کباب مدنظرتان را داشته باشید.

استفاده از باربیکیو مزایای قابل توجهی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

– سرعت سرد و گرم زیاد
– پخت آهسته و جلوگیری از خشک شدن گوشت و آبدار بودن آن
– طعم دودی گوشت
– ایمنی کار با باربیکیو
– تنظیم حرارت
– کم هزینه و قابل حمل بودن
– نصب و راه اندازی آسان
– تمیز بودن نسبت به منقل

انواع باربیکیو

باربیکیو در ابعاد و اندازه‌های مختلف است که براساس نیاز می توانید آن را تهیه کنید. باربیکیوها معمولاً در ابعاد معمولی، بزرگ یا قابل حمل طراحی می شوند.

باربیکیوهای معمولی

برای تعداد پایین و کمتر از 10 نفر قابل استفاده است. از مزیت های این مدل ارزان بودن و کم جا بودن آن است.

باربیکیوهای بزرگ

برای زمانی قابل استفاده است که بنا باشد مهمانی های بزرگتر داشته باشید. این نوع باربیکیو طبیعتاً سوخت و هزینه بیشتری نسبت به باربیکیوهای معمولی نیاز دارد.

باربیکیوی قابل حمل

نوع سومی است که عمدتا قابلیت جابجایی دارد و می توان از آن در پیک نیک ها و طبیعت گردی ها استفاده کرد. این نوع برای ظرفیت کمتر از 5 نفر استفاده می شود و می توان گفت بهترین انتخاب برای استفاده خانگی است.

 دسته بندی باربیکیوها براساس سوخت

باربیکیو ذغالی

سوخت این باربیکیو ذغالی است که به دلیل دود و خاکستر و زمان آماده سازی برای کاربری آپارتمانی مناسب نیست و از آن باید در فضاهای باز مثل حیاط یا تراس استفاده کرد.

یکی از دلایل طرفداران این مدل طعم خوب کباب بعد از پخت است از همین رو کسانی که به کباب پزی با کباب تمایل دارند به این نوع گرایش دارند. البته این نوع باربیکیو قابل شستشو است و به راحتی تمیز می شود.

باربیکیو گازی

این نوع باربیکیو با گاز شهری کار می کند از همین رو برای کاربری آپارتمانی مناسب است، این باربیکیو وزن کم دارد و عمدتا قابل حمل است.

این مدل در تراس، حیاط یا پشت بام خانه به راحتی قابل استفاده است. تمیز کردن راحت آن و قابلیت شستشو بودن آن باعث شده این مدل یکی از پرطرفدارترین نوع باربیکیو باشد.

باربیکیو سنگی

این مدل باربیکیو ثابت بوده و قابلیت حمل ندارد که عمدتا در فضای باز خانه های ویلایی ساخته می شود و جذابیت بصری زیادی به محیط می دهد. این باربیکیو ها در ابعاد مختلف بنا به سفارش مشتریان طراحی و ساخته می شود. سوخت آن نیز می تواند زغال یا گاز باشد.

باربیکیو آجری

دیواره های این باربیکیو از آجر ساخته می شود، یکی از انواع ساده باربیکیو است که در تراس یا حیات خلوت خانه ها در گوشه ای تعبیه می شود. جذابیت خاصی مانند باربیکیوهای سنگی ندارد.

اگرچه قابلیت شستشو دارد اما پس از مدتی استفاده بدنه آجرها و فضای داخلی باربیکیو تغییر رنگ می دهد و غبار و دوده روی آن می نشیند.

باربیکیو برقی

این باربیکیو به طور خاص با سوخت ذغال و گاز کار نمی کند بلکه منبع تولید گرما در آن برق است که با دوشاخه به پریز متصل می شود.

باربیکیوهای خانگی هم عمدتا از این نوع است و انواع مختلف آن در ابعاد مختلف در بازار دیده می شود.

نکات مهم در خرید باربیکیو

اکنون که با باربیکیو، انواع و کاربرد آن آشنا شدید لازم است به نکاتی برای خرید مناسبترین باربیکیو دقت کنید.

– نوع باربیکیو
– مصرف سوخت در دسترس
– اندازه مناسب
– تنظیم حرارت
– ایمنی و زیبایی
– قابلیت جابجایی
– جنس
– قیمت مناسب
– قابلیت شستشو و بهداشت باربیکیو
– خدمات پس از فروش

و در آخر

امیدواریم از خواندن این مقاله راضی بوده باشید.

پیشنهاد می کنیم دیگر وبلاگ های مارا نیز مشاهده بفرمایید.

تماس: 09108452981

اینستاگرام: bbq.tash

واتساپ: 989352569143

ساعت کاری: ۸ الی ۲۰

آدرس: کرج ، شهرک وحدت

مدیریت: ناصر قیاسی


تش , باربیکیو تش , کباب پز تش , باربیکیو زغالی دیواری تاشو در کرج , تولید باربیکیو زغالی دیواری تاشو در کرج , باربیکیو زغالی دیواری تاشو , تولید کننده باربیکیو زغالی دیواری تاشو , خرید باربیکیو زغالی دیواری تاشو , قیمت باربیکیو زغالی دیواری تاشو , باربیکیو ذغالی , تولید باربیکیو ذغالی , تولید باربیکیو ذغالی در کرج , خرید باربیکیو ذغالی در کرج , قیمت باربیکیو ذغالی دیواری , تولید کباب پز ذغالی در کرج , ساخت کباب پز ذغالی در کرج , خرید کباب پز ذغالی در کرج , فروش کباب پز ذغالی در کرج , خرید کباب پز ذغالی باغی در کرج , قیمت کباب پز ذغالی باغی , تولید کباب پز دیواری تاشو , خرید کباب پز دیواری تاشو , باربیکیو ذغالی دیواری دایره ای , باربیکیو ذغالی دیواری مستطیلی , تولید باربیکیو ذغالی دیواری تاشو در کرج , تولید باربیکیو در کرج , تولیدی باربیکیو در کرج , تولید کننده باربیکیو در کرج , بهترین تولید کننده باربیکیو ذغالی در ایران , باربیکیو دیواری , تولید باربیکیو دیواری در کرج , خرید باربیکیو ذغالی مسافرتی , تولید باربیکیو ذغالی مسافرتی , قیمت باربیکیو ذغالی مسافرتی , خرید باربیکیو ذغالی مسافرتی در کرج , تولید باربیکیو ذغالی مسافرتی در کرج , از کجا باربیکیو ذغالی بخریم , مرکز فروش باربیکیو در کرج , از کجا باربیکیو بخریم , از کجا باربیکیو دیواری بخرم , باربیکیو ذغالی دیواری , بهترین تولیدی باربیکیو ذغالی در کرج , تولیدی باربیکیو در کرج , تولید کننده باربیکیو در کرج , بهترین باربیکیو ذغالی , باربیکیو در کرج , باربیکیو ذغالی برای تراس , باربیکیو آپارتمانی , خرید باربیکیو ذغالی برای تراس کرج , خرید باربیکیو آپارتمانی کرج , باربیکیو زغالی دیواری تاشو مدل مستطیل , باربیکیو زغالی دیواری تاشو مدل دایره ای , تولید باربیکیو ذغالی دیواری در شهرک وحدت , تولیدی باربیکیو در شهرک وحدت، تولیدی باربیکیو گازی ذغالی، باربیکیو تاشو دیواری، باربیکیو تاشو، 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.